Lze vždy najít příležitost?

21.04.2020

Říká se, že kdo hledá, ten najde. Ale je to pravda? A může to být pravda i dnes, kdy roste počet poměrně dost zoufalých lidí, kteří to sice nesou statečně a berou s humorem, ale zatímco přišli o své dosavadní jistoty, na nové příležitosti zatím skutečně nenarazili? Ano - je příležitost se zastavit, odpočinout, studovat, dodělat resty, být víc s rodinou, ale co z byznysem, když se ekonomika téměř celého světa ze dne na den zastavila? Pár odpovědí se nabízí...

Předně je patrné, že v každé situaci - tedy i v krizi - jsou vítězové a poražení. Často to bývá i dílem náhody a často je těch poražených radikálně více, než těch vítězů. Nespravedlnost? Nemá cenu posuzovat, jestli je to nespravedlivé a co jsem mohl udělat lépe, abych teď v té kaluži nestál. Když už v ní ale jsem, je třeba tu kaluž vzít jako fakt a současně výzvu a něco s tím udělat = vyskočit z ní ven.

My v businesswings se nyní pohybujeme spíš mezi těmi neporaženými, čili buď přímo mezi vítězi, provozovateli on-line byznysu, úspěšnými investory, anebo těmi neporazitelnými, co sice utržili nějakou tu ránu, ale teď už jsou opět na cestě k vrcholu. Jejich příběhy a zkušenosti jsou velmi inspirativní.

Chceš si s námi o tom taky popřemýšlet? Jsi student a hledáš brigádu? Jsi živnostník a hledáš přímo náhradu za svou činnost, kterou nemůžeš provozovat? Jsi zaměstnanec a potřebuješ vykrýt zkrácený úvazek? Jsi investor, který neví, do čeho by měl strčit hotovost z prádelníku? Ozvi se nám na milan@businesswings.cz nebo 602 448 493 a nezávazně zjistíme, kde třeba ta Tvá příležitost na Tebe čeká. Nic tě to nebude stát - jen odvahu ozvat se, odvahu přemýšlet a odvahu hledat.

A jaká je tedy odpověď na otázku "Lze vždy najít příležitost"? Na tu nám odpovíš do měsíce až do roka Ty sám!